Niewierni mężczyźni, niewierne kobiety…

I kto by pomyślał, że kolejny wieczór będzie taki przyjemny? Czuję energię, radość i zadowolenie. Tylko wiecie co? To tak naprawdę jest droga, prowadząca do szaleństwa. Ponieważ ten przyjemny wieczór, chciałabym zamienić na ekstremalny. Chciałabym wstać, spotkać się ze znajomymi, zaszaleć. Nagiąć niebezpieczeństwa. Poigrać z ogniem. Pobawić się. Napić się zimnego drinka. Potańczyć w rytm muzyki. Zwariować, poddać się euforii.

original

I tak właśnie, jak pisałam kilka postów wcześniej, że chciałabym, aby euforia zniknęła raz na zawsze, w chwili obecnej jej pragnę. Sama nie wiem czego chcę? Jestem taka zmienna, jak pogoda. Chcę i nie chcę się zmienić. Dzisiaj nie byłam na terapii z powodów osobistych, rodzinnych. Pójdę dopiero za tydzień, na ostatni tydzień cyklu. Co będzie później? Zobaczymy…

Wracając do swoich wieczornych pragnień, moje myśli zaczynają wirować. Mieszają się. Walczy dobro i zło. To takie zabawne. Ale przecież dla mnie to normalne. Jestem zaburzona. Ale czy tym zaburzeniem powinnam się usprawiedliwiać?

Nie jestem w stanie napisać pracy magisterskiej. Nie chcę mi się. Nie myślę o niej, choć parę dni temu, przyniosłam ogromny stos książek. Teraz jest to nie ważne. Czy w ogóle jest coś ważnego?

O Bohaterze nawet nie rozmyślam. Dzisiaj byłam przed jego oknami. Nie spojrzałam w ich stronę. Nie odzywam się, nie daje mu o sobie żadnych znaków. On pewnie nawet ich nie chce. Nie myśli o mnie. Nasza relacja zakończyła się na amen? Zaraz zacznę myśleć, że on był kolejnym błędem. Wrzucę go do puszki i zamknę wieko – „życiowy błąd, do zapomnienia”.

stock-illustration-54155446-goodbye-my-friend

I tak właśnie to ze mną bywa. Mówią, że to faceci są świnie, niewierne, nie czułe i nie doceniają. Jak widać, ja byłam podobna do nich. Bawiłam się uczuciami innych, nie doceniałam kogoś, kto naprawdę mnie kocha. Gdy chciałam nowej maskotki, swojego misia odkładałam w kąt, by później ponownie przytulić się do niego. Jest to powód do wstydu, ale kto z nas się nie wstydzi? Piszę o tym tutaj, ponieważ trzeba zwalczyć ponowną pokusę, która rzekomo może się pojawić. A gdy euforia puka do moich drzwi, wiem, że niebezpieczeństwo zbliża się. Zawsze mówiłam sobie, że już tak nie wolno, że żałuję tego co zrobiłam, ale nauka wyparowała za każdym razem. Czy kiedyś zrozumiem, że niektórych czynów, nie powinno się robić? Oby!

By w razie czego, być absolutnie pewnym, chyba opowiem Wam historię, minionych życiowych błędów…wkrótce…

AMEN

Ten wpis został opublikowany w kategorii Euforia i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Niewierni mężczyźni, niewierne kobiety…

 1. ~szamanka pisze:

  Hmmmm chyba aż tak bardzo się nie różnimy od mężczyzn,jeśli chodzi o bycie „świniami”…Tacy są ludzie.Mężczyźni może i częściej zdradzają ale przecież zdradzają z kobietami…Zresztą to temat rzeka.
  A euforia to Twoje alter ego…Dobrze,że jesteś świadoma co to oznacza ale pytanie czy dasz radę się przeciwstawić?Tego Ci życzę :)
  A może zamknij Bohatera w puszce „przeszłość – wyciągnij wnioski na przyszłość”?

  • Mara pisze:

   Niestety jeszcze przez jakiś czas będę go widywać, więc do końca zamknąć go nie mogę. Wieko jednak puszka ma :) Ale, jestem absolutnie pewna, że nic głupiego nie zrobię. Mam swój związek, nad którym pracuje ja i Opiekun, więc jest dobrze :) Kto jak nie on, będzie mnie, tak bardzo kochał, wytrzymywał moje humory? I co najważniejsze, przez tyle lat nie opuścił mnie… ;)
   Mocno wierzę w to, że Bohater zakończy swój wątek w tej powieści. Jeszcze tylko kilka rozdziałów i koniec będzie szczęśliwy.

  • Mercedes pisze:

   właściwie to zamiast powielać komentarz powiem , że podpisuję się pod tym co powiedziała ~szamanka . W moim odczuciu jedyna rada to dalej pracuj intensywnie i z przekonaniem nad sobą . Zmiany zawsze zaczynamy od siebie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>