Ostatki

Myślałam, że będę to znosić gorzej o wiele, wiele gorzej. Jednak na szczęście tak nie jest. Czy to Bóg daje mi otuchy? Być może… A może to ja sama potrafię w końcu się zebrać, bo przecież ile razy życie mnie tego samego doświadczyło. Może już po prostu nie mam siły na ból, cierpienie, tęsknotę rozpacz i nadzieję. A może dotarło do mnie, że tak miało być i nic się nie zmieni? Wiem jedno, brakowało czegoś… Brakowało również motywacji z jednej i z drugiej strony. Ta ciągła niepewność topiła nas, ciągła na dno, które w końcu poczuliśmy. Bierność… Jakże ta bierność potrafi zniszczyć wszystko to, co człowiek chce osiągnąć. Ostatnie resztki wspomnień, ostatnie myśli wylewam tutaj, by przyozdobić grób kwiatami. Uschła najpiękniejsza róża.

Wiem, że w swoim życiu zaczynam nowy rozdział. Nie wiem co będzie dalej, chyba nikt tego nie wie? Mam tylko nadzieję, że nie pojawię się w ciemności, że nikt nie wyrzuci mnie na samo dno, że nikt nie spali mojego świata, nie utopi mnie w morzu kłamstw niepotrzebnej nadziei. Nikt nikomu nic nie obiecywał, ale słów nigdy się nie zapomina, nawet jeśli nie mają one znaczenia, szczególnie tych, które dają nadzieję. Wyparcie jest najostrzejszym sztyletem, jakie umysł może poczuć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czas na podróż i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Ostatki

 1. ~Anonimowy pisze:

  Widzę oboje zaczynamy nowy rozdział. Czyżby 2017 był dla Nas wielkim początkiem zmian? ;)
  Liczę na jakieś postanowienia w Nowym roku z Twojej strony na blogu :P .

  Głowa do góry, bo gorzej niż jest dzisiaj nie będzie! Z dnia na dzień będzie lżej i lżej… :)

 2. Czasem nowy rozdział jest potrzebny :) Mam nadzieję, że będzie duuużo lepszy i świeższy . Cieszę się ogromnie, że jakoś to znosisz…
  Pozdrawiam ;)

 3. ~szamanka pisze:

  Tak sobie myślę,w zasadzie wiem to,że lepszym sposobem od wyparcia jest akceptacja.
  Spokojności na te święta ;*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>